..::فرمانروای عشق::.

جمعه 3 آبان‌ماه سال 1387

بخونین بد نیست

پس از زندگی که کردم و فکر می کردم آبرومندانه بود و زمان زیستن روی زمین برایم پایان یافته بود. اولین چیزی را که به یاد می آورم این بود که روی نیمکتی در اتاق انتظار نشسته بود ، اتاقی که فکر می کنم دادگاه بود. درها باز شدند و من به درون اتاق راهنمایی شدم تا پشت میز دفاع بنشینم.

به اطاف نگاه کردم و" شاکی" را دیدم او آدمی با نگاهای شرور بود که به من با خشم و غضب خیره شده بود به راستی او شرورترین کسی بود که تا به حال دیده بودم.
نشستم، به سمت چپ نگاه کردم، وکیلم را دیدم، مردی مهربان با نگاههای آرام بود که ظاهرش آنچنان آشنا بود که گویی او را می شناختم. درى در گوشه ی اتاق با حرکتى باز شد و قاضى در ردایی بلند ظاهر شد. حضورى پرهیبت داشت که به حق، سزاوارآن بود. هنگامى که در اتاق قدم میزد نمیتوانستم چشم از او بردارم.

لطفا برای خواندن بقیه متن به روی ادامه مطلب کلیک کنید

وقتى که پشت میز نشست گفت: "خوب، شروع میکنیم."
شاکى بلند شد و گفت: "اسم من شیطان است و اکنون اینجا هستم که به شماها بگویم چرا این زن جهنمی است. " او دروغ هایى که من گفته و چیزهایى که دزدیده بودم را بیان کرد و در مورد اشخاصى که من در گذشته فریبشان داده بودم صحبت کرد.
شیطان از انحرافات اخلاقى بدى که روزى در زندگی من بود سخن می گفت. هر چه او بیشتر صحبت می کرد بیشتر از خجالت آب میشدم. آنقدر شرمنده بودم که نمی توانستم به کسى حتى به وکیلم نگاه کنم، زیرا شیطان از گناهانی صحبت میکرد که من حتى آنها را به کلى فراموش کرده بودم. به همان اندازه که از شیطان به خاطره گفتنِ این چیزها در زندگیم دلخور بودم، از وکیلم هم ناراحت بودم که آرام و بدونِ هیچ اقدام دفاعی نشسته بود. میدانستم که به خاطر آن اعمال گناهکارم اما کارهاى خوبى هم در زندگیم انجام داده بودم، آیا حداقل آنها نمی توانستند با بعضى از اعمال بد من مساوى باشند، که آنها را از بین ببرند؟ شیطان با عصبانیت حرفش را اینگونه تمام کرد: "این زن جهنمی است، او متهم به همه گناهانی است که من گفتم و شخص دیگرى که غیر از این را ثابت کند وجود ندارد."
وقتى که نوبت به وکیلم رسید در ابتدا اجازه خواست که پشت میز بروم. قاضى با وجود مخالفت هاى شدیدِ شیطان به وکیلم این اجازه را داد و با دست به او اشاره کرد که جلو بیاید. هنگامى که وکیلم بلند شد و قدم میزد میتوانستم او را در شکوه و جلال کاملش ببینم. تازه متوجه شدم که چرا او آنقدر برایم آشناست، او مسیح بود که وکالت مرا به عهده گرفته بود، خداوند و نجات دهنده من! او پشت میز ایستاد و به نرمى به قاضى گفت: "سلام پدر"
و سپس برگشت و حضار درون دادگاه را مورد خطاب قرار داد : "حرف شیطان در مورد اینکه، این زن گناه کرده، درست است، من هیچ یک از این اظهارات را رد نمى کنم و ...بله...مزد گناه مرگ است و این زن مستحق مجازات است."
مسیح نفس عمیقى کشید، به سمتِ پدرش برگشت و در حالى که دستانش را باز کرده بود گفت: "من روى صلیب جان دادم تا این شخص زندگى جاودان داشته باشد و او مرا به عنوانِ نجات دهنده خود پذیرفته است پس او به من تعلق دارد.
"خداوندِ من ادامه داد:" نام او درکتاب زندگى نوشته شده است و هیچکس نمى تواند او را از من برباید.
شیطان هنوز به این مطلب پى نبرده است، این زن قرار نیست مجازات شود بلکه باید بخشیده شود. "
هنگامى که مسیح نشست، به آرامى مکثى کرد، به پدرش نگاه کرد و گفت: " کار دیگرى باقى نمانده است، هر کارى را که لازم بود تماماً انجام دادم."
قاضى دست قویش را بالا برد و چکش را به میز کوبید و با صداى بلند این سخنان بر زبانش جارى شد:
"این زن آزاد است، مجازات گناهانش قبلا به صورت کامل پرداخت شده است. این مورد پذیرفته نیست."
هنگامى که خداوندم مرا به خارج از آنجا راهنمایى میکرد صداى داد و حوار شیطان را میتوانستم بشنوم که میگفت: "من تسلیم نمى شوم، براى نفر بدى پیروز میشوم. "
همچنان که مسیح مرا براى کارهاى بعدیم راهنمایى میکرد از او پرسیدم: " تا حالا شده که در مورد شخصى هم شکست خرده باشى؟ "
مسیح خنده ی محبت آمیزى کرد و گفت: " هر کس که نزد من آید و از من بخواهد که مدافع او شوم حکمی همانندِ تو دریافت میکند، حکمی که بهای آن قبلاً به طورِ کامل پرداخت شده است."
امروز مدافع شما کیست ؟

آیا شما همانند این زن مسیحی در دادگاه عدالت خدا پیروز می شوید ؟

شما که مسلمان هستید چه کسی را بعنوان مدافع خود انتخاب کردید ؟

نظرات (7)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
جمعه 3 آبان‌ماه سال 1387 ساعت 09:28 ب.ظ
+ اسیه
سلامم باشه لینکت کردم
دل نوشته نمی دونم هر چی
می خوای اسمشو بذار
امتیاز: 0 0
شنبه 4 آبان‌ماه سال 1387 ساعت 05:45 ب.ظ
+ شیرین
ممنونم که به من سرزدید وب شما هم جذابه
امتیاز: 0 0
شنبه 4 آبان‌ماه سال 1387 ساعت 09:41 ب.ظ
+ شبنمکده
شعر زنم به درد خود
ناله کنم ز کرد خود
تا کی و از که پوشم این
روی همیشه زرد خود
تیر خیال ما زدی
با دو نگاه سرد خود
کام تو شد دوای من
گو چه کنم به درد خود
خانه نشین چشم ما
کرده به چشم گرد خود
برده مرا همیشه با
تاس و تخته نرد خود
امتیاز: 0 0
دوشنبه 6 آبان‌ماه سال 1387 ساعت 07:33 ب.ظ
+ ژوبین
سلام
من شما رو با نام درخواستی خودتون لینک کردم
خوشحال میشم شما هم منو با نام:
از شیر...جون....
لینک کنید

خیلی ممنون
راستی خیلی 9کرتم
امتیاز: 0 0
یکشنبه 12 آبان‌ماه سال 1387 ساعت 01:19 ب.ظ
+ مهدی
سلام
خوبی
من شمارو با اسمی که خواسته بودی لینک کردم
تو هم میتونی منو با اسم زندگی مهدی لینک کنی
جالب بود
موفق باشی
فعلا
امتیاز: 0 0
سه‌شنبه 28 آبان‌ماه سال 1387 ساعت 08:22 ب.ظ
+ زهرا
سلام.من شما رو لینک کردم خواستین منو به اسم دل نوشته های زهرا جون لینک کنین.ممنونم.امیدوارم در همه ی مراحل زندگیتون موفق و موید باشید.فعلا بای.
امتیاز: 0 0
جمعه 21 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 08:13 ب.ظ
+ اشوزدنگه
راست گفتی بد نیست، مزخرفه. صرف صیغه ی فعل افتضح یفتضح افتضاحه.
امتیاز: 0 0